WXT.K50 Weldyx transparent transparent tuba 50 ml

55,00 
Towar chwilowo niedostępny.
OPIS
 
WELDYX TRANSPARENT to przejrzysty klej dwuskładnikowy o szybkim czasie utwardzania. Przeznaczony jest do zastosowań wymagających szczególnie szybkiego i niezawodnego klejenia. WELDYX TRANSPARENT łączy zróżnicowane materiały w tym większości metali, tworzywa sztuczne i szkło, tworząc trwałe niemal niewidoczne połączenie.
 

WŁAŚCIWOŚCI

  • całkowicie transparentny po utwardzeniu, pozwala uzyskać niewidoczne połączenie w eksponowanych miejscach

  • krótki czas otwarty (2-3 minutach)

  • pełne utwardzenie w temperaturze pokojowej następuje po ok. 8-12 godzinach

  • łączy szybkość utwardzania (wstępne wiązanie kleju po ok 5- 7 minutach) z właściwościami ciągliwo-elastycznymi, umożliwiając klejenie zarówno tych samych jak i odemiennych materiałów

  • wysoka odporność na wibracje i wstrząsy

  • może być stosowany przy produkcji AGD, odpowiada dyrektywom RoHS i WEEE

OBSZARY ZASTOSOWAŃ

Dobra przyczepność do materiałów kompozytowych, jak np. PDCPD (Telen), estrów winylowych, żywicy epoksydowej, tworzyw sztucznych wzmonionych włóknem szklanym na bazie żywicy epoksydowej, większości plastików (za wyjątkiem PP i PE), jak również zwykłych metali, stali i aluminium. Niskie wydzielanie ciepła podczas reakcji umożliwia klejenie cienkościennych elementów, np. powierzchni fasad aluminiowych wykonanych Alucobond bez wypaczania powierzchni. WELDYX TRANSPARENT idealnie nadaje się do łączenia elementów o małej lub średniej wielkości. Poza tym doskonale nadaje się do klejenia szkła i transparentnych plastików stosowanych w obszarze reklamy przestrzennej, jak również przy produkcji pudełek, półek, mównic i trofeów. Może być również użyty do klejenia kamienia i materiałów wykonanych z drewna.

SPOSÓB UŻYCIA

Postępuj zgodnie z instrukcjami na etykiecie lub skontaktuj się z WIKO Klebetechnik Sp. z.o.o. Kartusz umieścić w pistolecie dozującym. Kartusz otworzyć. Wycisnąć małą ilość kleju by upewnić się, że wpływają obydwa składniki. Na kartusz nałożyć końcówkę mieszającą. Następnie wycisnąć przez nią niewielką ilość kleju, aż uzyska on jednorodną konsystencję i barwę - składniki będą równomiernie wymieszane. W przypadku korzystania z niedawno otwieranych pojemników, względnie starszych wykonać test by zweryfikować jakość produktu. Wycisnąć odpowiednią ilość kleju na części, tak by po ściśnięciu elementów warstwa kleju miała co najmniej 1mm grubości. Należy zwrócić uwagę, że klej wychodzi na zewnątrz (po bokach) aby zagwarantować całkowite wypełnienie szczeliny. Należy zapobiec przemieszczaniu się części podczas procesu utwardzania. Nadmierny nacisk na części może neagtywnie wpłynąć na ilość i grubość warstwy kleju, a tym samym na jakość i wytrzymałość połączenia. W przypadku wątpliwości, że warstwa kleju będzie za cienka można użyć podkładek (np.: spinacz, kawałek drutu) Przed usunięciem elementów stabilizujących połączenie, należy sprawdzić czy klej się utwardził po bokach, na przykład paznokciem. 

UWAGI

Przed użyciem należy zapoznać się z kartą techniczną i kartą charakterystyki produktu.