Podkładki filcowe

Podkładki filcowe zyskały ogromną popularność na rynku wyrobów włókienniczych. Są one niezwykle praktyczne i mogą spełnić oczekiwania klientów na wielu płaszczyznach. Zapewniają całkowitą ochronę różnorakich powierzchni, przez co w środowisku meblarskim określa się je jako uniwersalne. Dzięki nim możemy bardziej chronić naszą podłogę przed zarysowaniami.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo szeroki wybór podkładek filcowych w kilku kolorach, o różnych, wymiarach czy kształcie. Zapewniamy, że na powyższej liście znajdą się podkładki w pełni dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Solidne, trwałe i łatwe w montażu wyroby to nasza specjalność – warto więc dobrze przyjrzeć się wszystkich rodzajom i wybrać z nich adekwatny do swoich oczekiwań. Przygotowujemy także podkładki filcowe na indywidualne zamówienie. 

Jak powstają podkładki filcowe?

Wyrabianie filcu technicznego jest niezwykle ekologicznym i mało skomplikowanym procesem. Bazuje na technologii spilśniania włókien, a w skład surowców do tego wykorzystywanych wchodzą chociażby wełna, sierść zwierząt hodowlanych oraz dla uzyskania lepszego efektu – wybrane tworzywa sztuczne. Poddając włókna obróbce termicznej i mechanicznej, uzyskiwana jest masa filcowa, którą przy obecności pary wodnej można swobodnie ubijać na gorąco.

Wszystkie te czynności prowadzą do uzyskania produktu o gęstej i zbitej strukturze. To właśnie na tym etapie ustala się wymiary samych podkładek, które są następnie poddawane procesowi cięcia.

Skuteczne zapobieganie zarysowaniom

Podłoga w domu jest elementem wystroju wnętrza, o którego wymianie nie myśli się zbyt często. Warto więc zapobiegać powstawaniu szkód i już teraz wyposażyć się w pakiet podkładek filcowych, zwiększających trwałość i żywotność wszystkich posadzek czy parkietów. Takie wyroby są pakowane przeważnie po kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk, co znacznie zmniejsza szansę na pojawienie się braków podczas oklejania mebli.

Filc techniczny jest brany pod uwagę przez większość aranżerów wnętrz do zabezpieczania powierzchni podłogi. Wybierając produkty wysokiej jakości zyskamy pewność, że będą one trwałe i żywotne. Do stosowania podkładek filcowych zachęca przede wszystkim ich niska cena. Są to wyroby tanie, a jednocześnie zapewniające bezpieczeństwo wielu powierzchni. Dodatkowym atutem jest wykorzystanie do filcu taśm dwustronnie klejących, których wysoka siła klejenia zapewni trwałość między powierzchnią mebla i stroną ochronną.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Dobrej jakości podkładki filcowe nie powinny trwale uginać się pod ciężarem mebla.  Mogłoby to w dłuższej perspektywie czasu doprowadzić do całkowitego spłaszczenia warstwy, co w przypadku przemeblowania przyniosłoby niechciany efekt rysowania parkietu.

Szeroki wybór produktów na naszej stronie obejmuje podkładki o różnych kształtach i kolorach. Dzięki temu, możliwe jest wizualne dopasowanie ich do rodzaju mebla w sposób całkowicie niewidoczny. Wyroby z filcu dobrze tłumią również hałas, co jest szczególnie istotne podczas przemeblowania w bloku czy domach szeregowych.

Łatwa aplikacja, bezpieczeństwo powierzchni i długa żywotność – to cechy podkładek filcowych, które w połączeniu z niską ceną stanowią niezbędny element wyposażenia każdego domu.