Taśmy dwustronnie klejące

Różnorodność taśm dwustronnie klejących pozwala na swobodne dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb klienta. Niektóre ich grupy mogą posłużyć do łączenia mało wymagających powierzchni w warunkach domowych, a jeszcze inne, dzięki wysokiej sile klejenia, są w stanie zastąpić różnego rodzaju łączenia mechaniczne jak śruby, nity czy gwoździe.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór taśm dwustronnie klejących o różnorodnym przeznaczeniu i parametrach. Prawidłowy dobór taśmy względem jej zastosowania może okazać się niezbędny do zapewnienia właściwej wytrzymałości połączenia.

Szeroki wybór taśm klejących

Przeglądając sklep internetowy z taśmami, ciężko wybrać cokolwiek spośród wielu, różnych rodzajów. Aby ułatwić wybór, polecamy kontakt z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą dobrać taśmę do aplikacji. Szukając jednak na własną rękę, warto uwzględnić kilka najważniejszych parametrów i skupić się na materiale, z jakiego taśma została wykonana.

Jedną z ważniejszych rzeczy, względem której grupuje się taśmy obustronne jest nośnik. Może występować w przeróżnych formach, począwszy od cienkiej foliowej warstwy, aż po grube pianki, służące redukcji drgań i wibracji.

Następnym parametrem jest klej. To właśnie od niego zależy przyczepność i moc łączenia. Względem konkretnego zapotrzebowania, kleje dzieli się na akrylowe, kauczukowe i silikonowe. Każdy z nich może odznaczać się na taśmie zmienną grubością warstwy oraz mocą klejenia. W niektórych przypadkach umożliwia się również wykonanie taśmy dwustronnej z dwoma różnymi klejami po obu stronach nośnika.  

Zastosowanie taśm dwustronnie klejących

W zależności od materiału nośnika i rodzaju kleju, poszczególne taśmy dwustronnie klejące posiadają szereg różnych zastosowań. Niektórych używa się do montowania luster, rolet czy obrazów. Jeszcze inne służą do łączenia papieru bądź tektury. Samo przeznaczenie taśmy nie jest jednak najważniejsze. Istotna jest również struktura powierzchni łączonej. Szorstkie i nierówne podłoże jest zazwyczaj ciężkim wyzwaniem dla tego typu artykułów klejących. Z takim przypadkiem bardzo dobrze poradzi sobie jednak taśma piankowa, której elastyczność zdoła wejść razem z klejem we wszystkie nierówności.

Przy wyborze taśmy dwustronnej warto wziąć pod uwagę również warunki, w jakich ta będzie pracować. W naszej ofercie znajdują się rodzaje przeznaczone do pracy w nawet najcięższych warunkach. Mowa tutaj o zmiennej temperaturze otoczenia, promieniowaniu UV, szkodliwych substancjach chemicznych czy nawet wodzie, która w wielu przypadkach jest czynnikiem zmiękczającym i powodującym odłączanie nośnika od warstwy kleju.

Taśmy klejące dwustronne, w zależności od swojego przeznaczenia mogą być stosowane w rozmaitych warunkach. Niezwykle ważne jest jednak dobranie odpowiedniego typu, który jest przeznaczony do danego zastosowania. Polecamy zawsze kontaktować się z naszymi specjalistami, którzy pomogą wybrać odpowiedni rodzaj taśmy, względem oczekiwań.