Taśmy tkaninowe

Taśmy tkaninowe są wszechstronnym materiałem używanym do montażu i łączenia zróżnicowanych powierzchni. Dzięki obustronnej warstwie klejącej oraz wyjątkowej elastyczności nośnika, korzystanie z nich jest bardzo wygodne, a efekt utrzymuje się długotrwale. Znajdują one zastosowanie w wielu dziedzinach, szczególnie włączając w to krawiectwo, budownictwo, elektrykę czy motoryzację. Jako producenci materiałów samoprzylepnych wykonujemy produkty wysokiej jakości, w pełni dopasowane pod względem specyfiki do oczekiwań klienta.
 
Posiadając własny, zautomatyzowany park maszynowy, jesteśmy w stanie dostarczać produkty o dokładnie sprecyzowanych parametrach oraz dostosowywać taśmy i kleje do indywidualnych potrzeb klienta.

Unikatowość taśm tkaninowych

Dostępne w naszej ofercie taśmy tkaninowe dwustronnie klejące są zazwyczaj wykorzystywane w przemyśle tekstylnym, budowlanym, motoryzacyjnym i meblarskim. W krawiectwie używa się ich do wzmacniania szwów, zwłaszcza w obszarach narażonych na większe naprężenia. W kontekście budownictwa, materiały te przydają się podczas produkcji płyt gipsowo-kartonowych. Dzięki dobrej przyczepności użyjemy ich również do zabezpieczenia i mocowania przewodów, montażu elementów wnętrza w samochodach osobowych, czy też do wieszania banerów i plakatów w branży reklamowej. Cienkie dwustronne taśmy tkaninowe mają zastosowanie także w przemyśle opakowaniowym, jak na przykład produkcja opakowań ozdobnych na zdjęcia. Cienkie taśmy tkaninowe pozwalają na prawie niewidoczne łączenie materiałów.
 
Solidne i precyzyjne wykonanie powoduje natomiast, że taśmy te będą trwale przywierać do różnych powierzchni, niezależnie od ich struktury i chropowatości. Do tego dochodzi jeszcze żywotność materiału oraz zdolność ich pracy w skrajnych temperaturach.

Cechy i parametry taśm tkaninowych

Wszystkie taśmy tkaninowe znajdujące się w naszej ofercie wykonano z tkaniny PET. Tworzywo to uchodzi za bardzo wytrzymałe, trwałe oraz łatwe w przetwarzaniu. Powierzchnia nośnika została natomiast z dwóch stron pokryta agresywnym klejem topliwym typu Hot Melt. Niezależnie od grubości nośnika, taśmy dwustronne tkaninowe pochodzące z naszego parku maszynowego wyróżnia:
  • bardzo łatwa aplikacja i możliwość ręcznego zrywania
  • wysoka przylepność do rozmaitych powierzchni
  • wszechstronność zastosowania
  • wysoka siła klejenia
  • odporność na działanie wilgoci, promieniowanie UV, zmienne temperatury

Jaką taśmę dwustronną tkaninową wybrać?

Taśmy tkaninowe to bardzo wszechstronne i zdobywające coraz to większą popularność materiały samoprzylepne. W naszym sklepie posiadamy rozmaite warianty tych produktów, różniące się od siebie szerokością, długością nawoju oraz właściwościami. Spośród taśm dostępnych w naszym sklepie internetowym, każdy klient znajdzie coś dla siebie. W razie potrzeby produkujemy również taśmy na indywidualne zamówienie, zgodne z oczekiwaniami naszych klientów.
 
Specjaliści pracujący w naszym sklepie są zawsze chętni do pomocy, przez co klient nie musi tracić czasu na samodzielne szukanie odpowiadającego mu wariantu taśmy.