Taśmy jednostronnie klejące

Szeroka gama taśm jednostronnie klejących w naszej ofercie, pozwoli każdemu klientowi dobrać odpowiedni do zapotrzebowania rodzaj taśmy. Zakres oferty obejmuje grupy produktów stosowanych zarówno w warunkach domowych, jak i w przemyśle. Wbrew pozorom, obecność taśm we współczesnych czasach jest bardzo istotna, co potwierdza fakt ich zdolności izolacji czy ochrony podatnych na uszkodzenia towarów.

Dostępne rodzaje taśm samoprzylepnych są przeznaczone do rozmaitych celów i posiadają różne parametry. To przede wszystkim od prawidłowego wyboru produktu zależy, czy zostanie zapewniona trwałość i wytrzymałość połączenia na danej powierzchni.

Szeroki wybór produktów w naszym sklepie

Wybór odpowiedniej taśmy klejącej względem zastosowania nie należy do prostych czynności. Zadanie jest jeszcze bardziej utrudnione wówczas, gdy w sklepie znajduje się mnóstwo grup produktów o niewiele mówiących klientom opisach. Jako producenci taśm i klejów doskonale rozumiemy wszystkich użytkowników odwiedzających nasz sklep internetowy. Z tego względu postawiliśmy na dokładny opis wszystkich grup i typów taśm, a także wskazaliśmy ich przykładowe zastosowania. Mimo to, wciąż zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy precyzyjnie dobiorą produkt względem zapotrzebowania.

Szukając jednak we własnym zakresie, należy wziąć pod uwagę istotne dla taśm parametry, a także skupić się na materiale jej nośnika i rodzaju kleju. Charakterystycznymi dla taśm jednostronnie klejących nośnikami są: folia polipropylenowa, włókno syntetyczne bądź pianka polietylenowa. W zależności od struktury nośnika, taśmy są stosowane do przeróżnych powierzchni, a sama trwałość łączenia jest już zależna od kleju.

Wyróżniamy taśmy z klejem akrylowym, silikonowym i kauczukowym. Każdy z nich na nośniku może cechować się zmienną grubością warstwy oraz mocą łączenia.

Przeznaczenie taśm jednostronnie klejących

W szerszym zastosowaniu taśmy jednostronnie klejące nie służą do montażu. Wynika to z braku warstwy klejącej po obu stronach nośnika. Taśmy te mają jednak równie ważne przeznaczenie w wielu dziedzinach. Przede wszystkim używa się ich do zabezpieczania towarów w czasie transportu. Dotyczy to zarówno klejenia kartonów wysyłkowych, jak i ochrony produktów wyposażonych w wyświetlacze mogące ulec uszkodzeniu w przestrzeni załadunkowej.

To jednak nie wszystko. Mocne taśmy klejące są bardzo popularne także w dekarstwie, gdzie służą do trwałego łączenia otworów powstałych w membranach dachowych. Bardzo popularnym rodzajem są również taśmy duct-tape – uważane przez wielu za najbardziej uniwersalne aplikatory na rynku. Dodatkowo, występowanie taśm jednostronnie klejących da się zauważyć w lakiernictwie bądź w niektórych obszarach z ryzykiem pojawiania się śliskiej powierzchni – tam dzięki chropowatej strukturze pełnią funkcję antypoślizgową. Na uwagę zasługują również taśmy do naprawy tuneli foliowych oraz taśmy do poliwęglanu, które są bardzo często i chętnie wykorzystywane do przeróżnych prac, gdzie istotna jest łatwość aplikacji oraz wytrzymałość wykonanego spojenia.

Prawidłowy dobór taśmy gwarancją wytrzymałości

Choć w niektórych przypadkach da się łatwo oszacować typ taśmy względem zapotrzebowania, to do bardziej zaawansowanych celów zalecamy kontakt z naszymi specjalistami. Chętnie pomogą oni wybrać odpowiedni typ taśmy tak, aby oczekiwania każdego klienta zostały spełnione.